Prišľi donas pribiranci, ňeznaľi tancovac

• Kde:  Sprievod zo severného námestia a areál trebišovského múzea
  • Kedy: 3. 2. 2018

K tradíciám svojich predkov sa vrátime v sobotu 3.februára. Areál Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove ožije zvykmi viažucimi sa k Fašiangom.

Fašiangy sú nemysliteľné bez masiek. Ľudia sa veselili tak, že sa prezliekali do masiek, hovorili tomu ,že še obľekľi za "pribori" a niekde im hovorili "pribiranci".

Fašiangový sprievod v tradičných maskách začína na severnom námestí /budova pošty/ o 11.00 hod.

Program pokračuje v areáli kaštieľa . Gurmánov potešia fašiangové špeciality, nebude chýbať ani varené vínko. Zažijete remeselný jarmok a pravú fašiangovú zábavu. O dobrú náladu sa postarajú folklórne skupiny Dubiny – Dargov, Jarina – Úpor, Kyščanka - Kysta, Omladzina - Novosad, Trebišovská Orgonina a Trebišovčan.

Vstupné 2 € - prehliadka kaštieľa, expozície ľudovej drevorezby

plagat fasiangy 2018