Výtvarná paleta 2018 - propozície

PROPOZÍCIE

regionálnej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Výtvarná paleta 2018

Organizátori: Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia Kráľovský Chlmec

Termíny: Uzávierka do 20.3.2018, Trebišov a Kráľovský Chlmec

Výstava: 27.3 – 10.4.2018 Mestské kultúrne stredisko, Kráľovský Chlmec

Vernisáž: 27.3.2018 o 15.00 hod. Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Charakteristika a poslanie súťaže:

Regionálna postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná Paleta je určená mládeži od 15 rokov a dospelým. Nie je tematicky zameraná, ani vymedzená, výnimočne v roku 2018 je tematická len v jednej kategórii.

Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko- odborný rast jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

Ďalšími cieľmi sú:

1. prezentovať a konfrontovať súčasnú neprofesionálnu výtvarnú tvorbu;
  2. podporovať rozvoj neprofesionálnej výtvarnej tvorby v celej jej žánrovej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe a v prácach intermediálneho charakteru (fotografický záznam akčného umenia, land-artu a pod.);
  3. rozvíjať záujmy a talent v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby, oceňovať výtvarné aktivity;
  4. vyhľadávať a podporovať nové výrazné talenty z radov mládeže a dospelých a zapájať ich do tohto súťažného hnutia v rámci celého Slovenska.

Organizačný garant pre Trebišov a okolie:

• Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína Trebišov

Kontakt:

Mgr. Emília Vítková
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.muzeumtv.sk

Realizátor a organizačný garant regionálnej súťaže

Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia, Kráľovský Chlmec

Kontakt :