Pozvánka na výstavu Ekoplagát

• Kde:  v areáli trebišovského múzea
  • Kedy: od 8.2. do 4.3.2018

Správa Chránenej krajinnej oblasti Latorica v spolupráci s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove organizujú pri príležitosti Svetového dňa mokradí výstavu EKOPLAGÁT .

Je to medzinárodná súťažná prehliadka plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia, ktorá sa koná raz za tri roky. V roku 2017 sa uskutočnil už 14. ročník. Prihlásilo sa 138 nadaných autorov z Európy, Ázie a Ameriky a vytvorili celkovo 259 plagátov, z ktorých výber je sprístupnený na výstave. Výstava už bola sprístupnená aj vo viacerých mestách Slovenska.

Gestorom výstavy je Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, usporiadateľom je Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Banská Bystrica a ŠOP SR – Správa NP Malá Fatra v spolupráci s Karpatskou iniciatívou pre mokrade, Považskou galériou umenia v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky.

Výstava potrvá od 8.februára 2018 do 4.marca 2018.

ekoplagat