Víno a kraslice 2018

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravuje na Kvetnú nedeľu 25. marca 2018 14.30 hod. v kaštieli tradičné veľkonočné podujatie VÍNO A KRASLICE.

Podujatie sa uskutoční s podporou hlavných partnerov, ktorými sú MESTO TREBIŠOV, ZDRUŽENIE TOKAJSKÁ VÍNNA CESTA a CIRKEVNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA sv. JOZAFÁTA v Trebišove.

Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program, kde nebude chýbať tvorivá dielňa v zdobení veľkonočných kraslíc, jazda na historickom traktore, výroba veľkonočných dekorácií, handmade trhy, ochutnávka veľkonočných jedál a ochutnávka tokajských vín.

Ukážky tradičných veľkonočných jedál a stolovania budú prezentovať školy z Poľska, Ukrajiny, Česka, Maďarska a tiež Cirkevná stredná odborná škola sv. Jozafáta. Program spríjemní folklórna skupina TOKAJ Veľká Trňa.

plagat vino a kraslice-2018