Miroslav Bucher - Portrét Zeme

tvbucher

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Miroslav Bucher - Portrét Zeme, ktorá sa uskutoční 22. februára 2012 o 17:00   vo veľkej výstavnej sieni trebišovského kaštieľa

tvbucher

Miroslav Bucher
Portrét Zeme
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva všetkých priaznivcov kultúry a výtvarného umenia na vernisáž výstavy „Miroslav Bucher – Portrét Zeme“, ktorá sa uskutoční 22. februára 2012 o 17:00 hod. v priestoroch veľkej výstavnej siene trebišovského kaštieľa.
Túto výstavu môžu návštevníci vzhladnuť do 25. marca 2012. Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Kontakt: Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Tel. : 056/6722234
web: www.muzeumtv.sk
Autor výstavy Miroslav Bucher vyštudoval odbor monumentálna maľba v architektúre a scenografii na Umelecko-priemyselnej škole v Brne u profesora Coufala. Neskôr sa presťahoval do Košíc a v tom období sa venoval hlavne výstavnej tvorbe a propagačnej grafike. Od roku 1992 žije v Lipanoch a jeho tvorba sa stále viac orientuje na maľbu a to najmä na krajinomaľbu. Je členom Umeleckej Besedy Slovenskej. Výstava tohto umelca je predstavenými dielami vysoko originálna, preniknutá lyrizmom, ktorý vychádza z nadchnutia autora z krásy zeme. Túto výstavu môžu návštevníci vzhladnuť do 25. marca 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše
                                   Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove