Zhodnotenie podujatia Klenotnica rodiny Štefana Dobóa

Dňa 20. septembra 2018 bola za prítomnosti podpredsedu KSK Daniela Rusnáka, primátora mesta Trebišov PhDr. Mareka Čižmára, hostí zo zahraničia a ďalších pozvaných hostí, slávnostne otvorená nová, stála, interaktívna expozícia pod názvom Klenotnica rodiny Štefana Dobóa.

Expozícia prezentuje šperky nájdené počas archeologického výskumu v rodinnej hrobke Štefana Dobóa, ktorá sa nachádza v kostole Povýšenia sv. Kríža v obci Ruská.

Expozícia pozostáva z dvoch miestností. V jednej z nich je návštevníkovi priblížená osobnosť baróna Štefana Dobóa, kapitána Jágerského hradu, ktorý hrad ubránil pred Osmanmi počas obliehania v roku 1552. Druhá miestnosť slúži ako klenotnica s inštalovanými šperkmi.

Dodávateľom interaktívnej expozície je česká firma AV MEDIA, a. s. a autorom expozície je Ivo Plass z rovnomennej firmy.

Expozícia je sprístupnená širokej verejnosti od 21. septembra 2018.