Informácia o podujatí - Región južného Zemplína v kontexte vzniku 1. ČSR

MV SR Štátna archív v Košiciach pracovisko Archív Trebišov v spolupráci s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove pre návštevníkov kaštieľa pripravili pri príležitosti stého výročia vzniku 1. Československej republiky výstavu s názvom Región južného Zemplína v kontexte vzniku 1. ČSR.

Výstava prostredníctvom dobových materiálov predstaví problémy, ktoré vznik novej republiky sprevádzali, predovšetkým špecifiká územia východného Slovenska, konkrétne región južného Zemplína.

Výstava, preto poukazuje nie len na vznik ČSR, ale napríklad aj na vznik Slovenskej ľudovej republiky, Slovenskej republiky rád, problematiku hraníc, školstva a menovej reformy.

Výstava je inštalovaná na prízemí kaštieľa a návštevníci si je budú môcť prezrieť do 31.12.2018.