Pozvánka na výstavu INTIMITA

Múzeum a Kultúrne Centrum južného Zemplína v Trebišove, zariadenie Košického samosprávneho kraja a autora Vladimíra Ganaja dňa 14. februára 2019 otvoria výstavu pod názvom Intimita.

Keď sa autor pozerá na svoje zátišia, má pocit, že odkazujú na neho ako autora, ktorý bol v istom časovom úseku pozorovateľom prostredia. Vedomie, že vytvorenie maľby trvalo dlhší čas, zdôrazňuje ticho a osamotenosť nutnú z tvorbe. Prvok svetla je v jeho zátišiach nadradený samotným objektom, preto nepoužíva jasne ohraničené tvary, ale rozptýlené škvrny, ktoré majú vyvolať dojem pominuteľnosti scény, čo sú prvky impresionizmu. Jeho diela sú vytvárané rýchlo, väčšinou do dvoch hodín, keďže mu vyhovuje improvizácia.

Takmer nikdy scénu neupravuje, chce aby z maľovaných vecí bolo jasné, že sa používajú. V zátišiach ho fascinuje kontakt prírody a ľudského abstraktného myslenia.

Výstavu si môžu návštevníci múzea prezrieť v priestoroch galérie do 10. marca 2019.

pozvanka ganaj 2019