Pozvánka na noc pod oblohou v Kožuchove

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína, útvar astronómie, v Trebišove a obec Kožuchov Vás srdečne pozývajú na podujatie NOC POD OBLOHOU – pozorovanie meteorického roja Perzeidy, Mesiaca a planét Jupiter a Saturn, ktoré sa uskutoční dňa 9. augusta 2019 (piatok) od 21:00 hod.

Miesto konania bude v obci Kožuchov na priestranstve za záhradami – začiatok obce v smere od Trebišova vpravo po poľnej ceste.
Pomocou ďalekohľadu Vám priblížime Mesiac, planéty Jupiter, Saturn a pomôžeme Vám zorientovať sa na nočnej oblohe medzi súhvezdiami.

V tomto období môžeme na oblohe pozorovať viac meteorov, ľudovo povedané „padajúce hviezdy", preto pre pohodlnejšie pozorovanie si môžete doniesť podložky na ležanie – karimatky, deky a pod.

Podujatie sa uskutoční v prípade priaznivého počasia (jasno, polojasno)

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Bližšie informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
č.t. 0902627882

Noc pod oblohou Kožuchov 2019