Pozvánka na prednášku Zo života dedinského ľudu v minulom storočí

Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje múzejnú prednášku o živote na slovenskej dedine v minulosti. Určená je pre žiakov druhého stupňa základných škôl a žiakov stredných škôl. Prednášky sa uskutočnia 26. marca 2020, prvý vstup o 8:45 hod. a ďalší o 9:50 hod.

Žiaci sa dozvedia o tom, ako kedysi žili naši predkovia, čím sa zaoberali a čo sa pestovalo na gazdovstvách. Informovaní budú o hospodárení, spoznajú funkciu trhov a jarmokov, ktoré sa konali v minulosti a sprístupnené im budú aj poznatky o remeselnej práci slovenského obyvateľstva. Po absolvovaní prednášky nasleduje prehliadka stálej expozície múzea Tokajského vinohradníctva a vinárstva. Vstupné je 1 €. Počet miest 25 - 30 osôb.

Organizátorom podujatia je kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove.

Kontaktná osoba:

Mgr. Miroslava Gáborová
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

pozvanka zo zivota dedinskeho ludu