Vyhodnotenie celoslovenského kola súťaže - vesmír očami detí 2021

Rok 2021 je poznačený rôznymi negatívnymi vplyvmi , no aj napriek tomu sa podarilo usporiadať už v poradí 36. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí". Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove sa do tejto výtvarnej súťaže, aj napriek nepriaznivým pandemickým podmienkam, zapojilo. Po vyhodnotení okresného kola súťaže v piatich kategóriách útvar astronómie zaslal do celoslovenského kola z každej kategórie 5 postupujúcich ocenených prác, spolu teda 25 prác.

Dve výtvarné práce z nášho okresu boli medzi 50 ocenenými prácami z celého Slovenska.

4. kategória: Matúš Bajužik, ZUŠ Mariánske námestie Trebišov, „Prieskumníci"
5. kategória: Juraj Šatala, ZUŠ Mariánske námestie Trebišov, „Vesmírny metal"

Radi by sme Vás informovali o dosiahnutom úspechu jednej z prác v minulom ruku a zároveň mladých umelcov motivovali do ďalšej tvorivej činnosti. (viď.správa zo Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove)

„S radosťou Vám oznamujeme, že víťaznú prácu Vašej žiačky: Doroty Gurovej, pod názvom: „Vesmírna rodina", zo súťaže Vesmír očami detí 2020 plánujeme zaslať na celosvetovú výstavu v rámci výzvy BEYOND Spacesuit Art Request z
Úradu pre astronomické vzdelávanie (OAE) pri Medzinárodnej astronomickej únii (IAU). Práce zaslané z mnohých krajín sveta budú zostavené a vytlačené na plátno a budú vystavené počas klimatickej konferencie OSN (UN Climate Change Conference, COP26, Glasgow, Škótsko), v novembri 2021.)

So srdečným pozdravom a prianím pevného zdravia,

Drahoslava Výbochová
vedúca metodického a popularizačno-vzdelávacieho oddelenia"

4 kategoria 1 miesto  Matus  Bajuzik  ZUS  Trebisov  Prieskumnici