Po prvýkrát v kaštieli

Po prvýkrát majú možnosť objaviť naše múzeum aj návštevníci, ktorí nie sú zvyknutí navštevovať podobné kultúrne organizácie. Počas špeciálnej prehliadky kaštieľa budú môcť nahliadnuť za rúško tajomstva, ktoré skrývajú predmety a miestnosti kaštieľa Andrássyovcov.

Dozvedia sa, aké sú súčasné trendy v múzejníctve, prečo sa nemôžeme dotýkať exponátov, aký je rozdiel medzi výstavou a expozíciou, na konkrétnych príkladoch zistia, čo spôsobujú nevhodné podmienky zbierkovým predmetom, či uvidia predmety, ktoré zatiaľ nemohla široká verejnosť zahliadnuť.

Veríme, že príjemným prekvapením bude aj prezentácia interaktívnych expozícií, a tým aj vyvrátenie nepísaných, zaužívaných pravidiel, že aj v múzeu sa môžu niektoré veci chytať, objavovať rôznymi zmyslami a sú určené pre rôzne vekové skupiny.

Radi privítame dňa 9.7.2021 v podvečerných hodinách, "našich najvýznamnejších aristokratov súčasnosti", našich návštevníkov, po prvýkrát v múzeu.

po prvykrat v kastieli