Astronomický krúžok 2021/2022

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
útvar astronómie, Trebišov

Chceš byť bližšie k hviezdam a odhaľovať tajomstvá vesmíru?

Aj v školskom roku 2021/2022 otvárame tradičný astronomický krúžok.

Komu je krúžok určený?

Deťom základných škôl vo veku od 9 do 15 rokov, ale aj záujemcom z gymnázií a stredných škôl. Členstvo v krúžku je bezplatné.

Ako sa prihlásiť?

Ak máte záujem navštevovať astronomický krúžok, zašlite vyplnenú prihlášku na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  najneskôr do konca septembra 2021. My Vás následne budeme kontaktovať s ďalšími pokynmi.

Prihlásiť sa môžete aj počas školského roka, aj osobne v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove – útvare astronómie (areál múzea, pri jazdiarni),
alebo na t.č. 0902 627 882.

Prihláška: pdfPrihlaska_do_astronomickeho_kruzku_2021-2022.pdf279.89 KB

Kde a kedy sa krúžok koná?

Členovia krúžku sa stretávajú počas školského roka raz týždenne v popoludňajších hodinách na útvare astronómie v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove.

Čo budete na krúžku robiť?

V priebehu roka sa jednoduchou formou zoznámite so základmi astronómie a príbuzných vied, naučíte sa orientovať na oblohe, pracovať s hvezdárskymi mapami a astronomickými ďalekohľadmi pri pozorovaní nočnej oblohy. Budete mať prístup k zaujímavým astronomickým publikáciám. Pre členov krúžkov sú pripravené aj prednášky na zaujímavé témy, hry a astronomické súťaže.

astronomicky kruzok 2021