Tvorivá dielňa - Patchwork

Srdečne Vás pozývame na tvorivú dielňu Soni Košarovej "Patchwork", ktorá sa uskutoční 29.júla 2012 v čase od 14:30 do 17:00 hod. v trebišovskom kaštieli

patchwork_tv

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na tvorivú dielňu Soni Košarovej „Patchwork", ktorá sa uskutoční 29.júla 2012 od 14:30 do 17:00 hod. v priestoroch trebišovského kaštieľa.

Patchwork je technika zošívania malých, rôznofarebných kúskov látok tak, že spolu vytvárajú väčšie geometrické vzory. Výsledný patchwork je spojený s ďalšími vrstvami látky a je ozdobne prešívaný drobnými stehmi. Pôvodne išlo výlučne o ručnú prácu, dnes už existujú špeciálne šijacie stroje, ktorými je možné ho vytvárať. Patchwork vznikol pôvodne medzi ženami amerických osadníkov, ktoré týmto spôsobom chceli využiť zvyšky látok, alebo látky z obnosených šiat. Dnes sa vyrába zo špeciálnych materiálov, ktoré majú vhodnú farbu a obyčajne sú potlačené drobným vzorom.

Vstupné na túto akciu je podľa platného cenníka: Dospelí – 1,50 €; deti, dôchodcovia do 70 r. a študenti - 0,50 €; dôchodcovia nad 70r., deti do 6 r. a ZŤP – zdarma.

Na túto akciu sa nevzťahuje neďelňajšia ponuka "Šťastná hodinka v kaštieli".

Tešíme sa na Vašu účasťMúzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v TrebišoveKontakt: Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65075 01 TrebišovTel. : 056/6722234
web: www.muzeumtv.sk