Prezentácia muzeálnych činnosti v Haligovciach

• Kedy: 15.8.2014 - 17.8.2014

haligovce 2014 035

/Tlačová správa, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove/

Prezentáciou tradičných činností, zbierkových predmetov a ukážkami toho, čo je v našom trebišovskom múzeu vzácne. Takto sa Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove zviditeľňuje aj mimo nášho regiónu. Pozývajú nás priatelia a partneri na rôzne festivaly uskutočňovať interaktívne ukážky. Tentokrát sme potešili, poučili a pobavili návštevníkov Goralského Dvora v Haligovciach, neďaleko Červeného Kláštora. Medzi hosťami boli aj holanďania. Naši multifunkční zamestnanci teraz zastávali pozíciu spletačov. Predvádzali pletenie lana na historickom spletacom stroji z 19. storočia, ktorý je súčasťou jednej zo vzácnych stálych expozícií, expozície Tradičných remesiel južného Zemplína. Je to stroj, na ktorom sme spolu v roku 2011 dosiahli slovenský rekord v ručnom pletení lana - uplietli sme ho v dĺžke 103 cm a zapísali sme sa do Slovenskej knihy rekordov.

Foto: Jozef Danko