Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /data/c/7/c76cdac0-15df-414e-a916-202eaa746f04/muzeumtrebisov.sk/sub/old/images/stories/vystavy/2013/jaslovyvoz45
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/vystavy/2013/jaslovyvoz45

Nezabudnuté poklady

• Kde: Muzeum Regionalne v Jasle, Poľsko
  • Kedy: 5.9.2013 - 21.10.2013

polskovyvoz 2013 -58

/Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa/

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja na základe dlhoročnej spolupráce s Múzeom Regionálnym v družobnom meste Jaslo v Poľsku pripravilo hodnotnú výstavu obrazov a cenných predmetov z fondu umenia nášho múzea. Autormi týchto diel sú rôzni umelci a výtvarníci z trebišovského regiónu, ktorí vo svojej tvorbe zachytávajú rozmanitú prírodu, krajinky, vinársku tokajskú oblasť, náročnú prácu našich predkov, biblické výjavy, či časti mesta Trebišov z 20. storočia.
Vybrané výtvory umeleckej tvorby boli prevezené do Poľska. Vernisáž nainštalovanej výstavy s názvom „NEZABUDNUTÉ POKLADY“ sa uskutočnila 5. septembra 2013 o 17.00 hodine vo výstavných priestoroch Múzea Regionálneho v Jasle.

Slávnostným otvorením za prítomností Mgr. Beáty Kereštanovej, riaditeľky Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína, z ktorého boli vzácne zbierkové výtvarné diela a predmety zapožičané a riaditeľa Múzea regionálneho v Jasle, Mgr. Alfreda Sepiola, bola výstava sprístupnená širokej poľskej verejnosti. Vernisáže výstavy s prevažne náboženskou tematikou sa zúčastnil aj historik poľského múzea Mgr. Mariusz Świątek spolu s ďalšími pozvanými občanmi mesta.
Múzeum Regionálne v Jasle zhromažďuje artefakty vzťahujúce sa k tradícii a kultúre okolia mesta. V terajšom období sa v ich historických priestoroch vyníma kúsok kultúry aj zo Slovenska.
Výstava v poľskom Múzeu Regionálnom potrvá do 21. októbra 2013.

{gallery}vystavy/2013/jaslovyvoz45:100:0:0{/gallery}