Múzejný kinematograf - Pavol Ružan

kinematografruzan

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravuje stretnutie s osobnosťou zemplínskeho regiónu pod názvom Múzejný kinematograf. Táto muzeálna aktivita je určená širokej verejnosti a je výsledkom realizovaného projektu.

Projekt „Múzejný kinematograf“ návštevníkom trebišovského kaštieľa bude prezentovať výsledky prieskumov realizujúcich Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove a to premietaním spracovanej dokumentácie v priestoroch múzea. Natočené a zostrihané materiály budú z oblasti zvykov a tradícií, remesiel a remeselníkov, osobností regiónu, historických pamiatok, taktiež vlastných expozícií múzea, či zbierkových predmetov, ako i tradičnej ľudovej kultúry a realizovaných podujatí. Následne sa budú postupne dokumentovať predmety, uchované činností, i životné posolstvá ľudí z regiónu a tým prehlbovať vzťah, nielen Zemplínčanov, k tradičným hodnotám.

Prvé stretnutie na „Múzejnom kinematografovi" bude venované pedagógovi, publicistovi, regionálnemu historikovi a kronikárovi Pavlovi Ružanovi. Dokument zaznamenáva jeho vlastnú výpoveď o živote, pracovných činnostiach a rozmanitosti aktivít. Za osobnej účasti Pavla Ružana sa stretnutie uskutoční 14. septembra 2014 o 15.00 hodine v zrkadlovej sieni trebišovského kaštieľa. Po dokumente bude prebiehať krátka beseda s našim hosťom.

Tešíme sa na vašu návštevu a tiež diskusiu.

Kontakt:
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Tel. :  056/6722234
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.muzeumtv.sk