Miroslav Radev - MOJE UMENIE

radevpozvanka

Tlačová správa

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína bude v letných mesiacoch hostiť známu osobnosť výtvarného života. V prvej polovici júla zaplní svojimi dielami, najväčšiu výstavnú sieň nášho múzea – Galériu, akademický maliar Miroslav Radev. Vernisáž autorovej výstavy s názvom MOJE UMENIE sa uskutoční 9. júla 2014 o 17. 00 hodine. Našu historicko-kultúrnu inštitúciu navštívi špeciálny hosť výtvarníkova manželka, talentovaná profesionálna herečka Táňa Radeva.

Akad. mal. Miroslav Radev, narodený 12.1.1952 v Prahe bulharským študentom. Vyrastal u babky v Bulharsku a neskôr s rodičmi – diplomatmi cestoval po svete.  v roku 1970 ukončil štúdium na strednej škole umeleckého priemyslu v Sofii. V roku 1980 ukončil štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesora Dubaja. Venuje sa komornej maľbe a pôsobí pedagogicky v Ivanke pri Dunaji.

Miroslav Radev je veľmi zaujímavý výtvarník. Jeho impresionistické obrazy s prevládajúcimi žltými a oranžovo-červenými tónmi pôsobia optimisticky a upokojujúco. Na jednej z jeho Vernisáží , ktorá bola v deň narodenín akademického maliara poctil návštevou aj veľvyslanec Bulharskej republiky Ognjan Garkov.

Kontakt:
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Tel. :  056/6722234
e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.