Slávnosti svetiel

pozvankasvetla.

Srdečne Vás pozývame na podujatie "Slávnosti svetiel", ktoré sa uskutoční 8. novembra 2013 v  trebišovskom kaštieli v čase od 18:00 hod. do 23:00 hod.

Vstupné:  Dospelí - 2,00 €      Deti - 1,00 €

pozvankasvetla.

Slávnosti svetiel

(8. november 2013 - TS)

/Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa/

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás, milí priatelia, opäť po roku pozýva na naše Slávnosti Svetiel. Brána nášho rozsvieteného trebišovského múzea plného záhadnej atmosféry a usmievavých tekvíc, sa pre všetkých Trebišovčanov a hostí z okolia otvorí 8. novembra 2013 o 18:00 hod. a zatvorí sa až o 23:00hod.

Tento európsky sviatok si od nás prevzali Američania a pomenovali ho Haloween. Sviatok však pochádza z Keltskej tradície Samhain a pre Keltov mal dôležitý význam. Verili, že dni, ktoré my teraz oslavujeme ako sviatok všetkých svätých, majú magickú moc.

Vyznávači tohto sviatku sa doteraz prezliekajú za strašidlá a rôzne príšerky. A takéto bytosti Vás, našich návštevníkov, čakajú aj v našom trebišovskom kaštieli. Takže milé deti, a nielen tí najmenší naši priatelia, neváhajte, príďte si užiť trochu strachu, strašidelnej a určite aj rozprávkovej atmosféry do vášho múzea.

Pripravené máme zaujímavé príbehy viažuce sa k magickému sviatku Svetiel. Tie Vám zinscenujú mladí, kreatívni herci z OZ Priatelia múzy z Michaloviec. Nezabudnite prísť v zhotovených kostýmčekoch a maskách. Už teraz si chystajte masky- strašidelné, tekvičkové, podoby duchov, kostier, upírov, fantómov, hocijaké si len vymyslíte. Určite ich oceníme.

Možno ani neviete, no kedysi takéto kostýmy slúžili na zaháňanie zlých duchov. Takže zaháňať budeme aj my, tých našich duchov a strašidlá, v kaštieli

Tento bláznivý sviatok sprevádzajú i vydlabané tekvice so sviečkami. A presne v tom bude spočívať naša súťaž. Do dňa našich Slávnosti svetiel zbierajte tekvičky, vyrezávajte podivuhodné ksichtíky, tekvicové hlavy, rozsvieťte ich a prineste so sebou pred náš kaštieľ v deň Slávnosti svetiel. Najkrajšia tekvicová hlava niečo pekné vyhráva!

Sladkú odmenu si odnesú všetci aktívne zapojení účastníci. 8. november sa bude niesť v znamení vydlabaných tekvíc, svetiel, detskej zábavy plnej mátožiacich príbehov a strašidiel. Rozprávkové ukážky príbehov prepojené s tradíciou a poznaním starého slovanského sviatku zažijete len u nás.

Tešíme sa na Vás.

Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kontakt:
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Tel. :  056/6722234
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.muzeumtv.sk