Cesta do rozprávky 2013 - oznam

detskej dramatickej tvorivosti 2013

(výberom)

Poslanie prehliadky:
Okresná prehliadka detských divadelných súborov umožňuje jednotlivým kolektívom v oblasti detskej dramatickej tvorivosti vlastnú prezentáciu v okrese, konfrontuje rôzne štýly práce s detskými súbormi, vytvára priestor pre vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúseností umelecko - pedagogického vedenia. Prepojením programovej a vzdelávacej časti podujatia poskytuje príležitosť na konfrontáciu teórie s praxou. Následnou školiteľskou činnosťou umožňuje najlepšiemu súboru zúčastniť sa krajskej, respektíve celoslovenskej súťaže.

Organizátor prehliadky:   Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Spoluorganizátor:        príslušná škola
Termín výberu:             4. apríla 2013
Miesto výberu:             príslušná škola
Čas výberu:                   po vzájomnom dohovore
Uzávierka prihlášok:   20. marca 2013

Podmienky výberu:

1/ Do výberu sa môžu prihlásiť detské divadelné súbory bábkarské a činoherné, ktoré pracujú pri ZŠ a ZUŠ v okrese. /v slovenskom jazyku/
2/ Odbornú výberovú porotu a zároveň lektorov pre odborné semináre menuje riaditeľka MaKCjZ v Trebišove Mgr. Beáta Kereštanová.
3/ Odborná porota prehodnotí jednotlivé inscenácie a odporučí na postup do krajskej súťaže: Detské divadelné Košice, Košice 19. – 20. apríla 2013
Ak na výbere vzhliadnuté inscenácie nedosiahnu želateľnú kvalitatívnu úroveň, odborná porota nebude odporúčať súbor na krajskú prehliadku.
4/ Účasť súborov na krajskej súťaži je podmienená účasťou súborov na okresnom výbere.
5/ Bližšie informácie o prehliadke zašleme priamo vedúcim prihlásených súborov po obdŕžaní prihlášok.

Mgr. Beáta Kereštanová
riaditeľka