Fotogaléria - Slivnícke slávnosti 2014

Obec Slivník si v tomto roku pripomína 715. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Obec a Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie košického samosprávneho kraja pripravili 6. júla 2014 Slivnícke slávnosti, ktoré sa konali v areáli obecného úradu Slivník.

O 8.30 hod sa uskutočnila svätá liturgia a popoludní 0 16.00 hod slávnosti otvoril starosta obce Vladimír Kráľovský. V programe Na valaľe dobre ... účinkovali folklórne skupiny z okolia. Domáca folklórna skupina Slivníčan sa predstavila s pesničkami Kolo nás popri nas barvinok bars bujni... , Orali voločki... a ďalšie. FSk Strapec z Čerhova sa prezentovala pesničkami Zrovnaj Bože, zrovnaj ..., Chudobna dzivočka ... Folklórny súbor Trebišovčan z Trebišova pridal k spevu s harmonikou aj rezké zemplínske tance. Záver patril hudobno – zábavnej skupine Traky z Čane.

Slávnosti poctili svojou účasťou štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozef Burian a predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa.