XVIII. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb - vyhodnotenie

XVIII . Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb po umelecko-duchovných aktivitách, ktoré sa konali v piatok , pokračoval v nedeľu 17. júna 2012.

Festival sa konal s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Netradične sa Gorazdovské slávnosti sa uskutočnili  v andrássyovskom parku , plnom zelene, pred historickou budovou kaštieľa.

15. júna 2012 /piatok/ sa konali svätogorazdovské aktivity:

1. Sväté Trojhviezdie Cyril-Gorazd-Metod - okresná výtvarná výstava a súťaž XVI. ročník - Cirkevné gymnázium sv. J. Krstiteľa Trebišov
  2. seminár pre stredoškolskú mládež - Cirkevné gymnázium sv. J. Krstiteľa Trebišov
  3. Sakrálna tvorba - výstava Petra Vereščáka zo Sečoviec - Výstavná miestnosť Kultúrneho centra v Trebišove
  4.  Duchovno-umalecký program - Rímskokaolícky Kostol Nanebovzatia Panny Márie v  Sečovciach
  5. Slávnostná  svätá omša  -  rímskokatolícky kostol v Sečovciach

17. júna 2012   -   nedeľa - areál Múzea Trebišov

Program festivalu sa začal ekumenickou bohoslužbou za účasti evanjelického, gréckokatolíckeho farára a pastora apoštolskej cirkvi.

V prehliadke cirkevných zborov účinkovalo 5 cirkevných zborov a známa  speváčka ľudových a mariánskych piesní Anka Poráčová.

1. Spevácka zložka hudobnej skupiny Philadelphia /apoštolská cirkev/ Trebišov dirigent : Mgr. Radovan Mikula
  2. Spevokol evanjelickej cirkvi Hanušovce nad Topľou dirigentka zboru: Mgr. Emília Luščáková
  3. Gréckokatolícky kňazský zbor Košickej eparchie Košice dirigent: ThDr. Daniel Porubec
  4. Rímskokatolícky farský zbor Jochanan Veľké Ozorovce dirigentka: Mgr. Mária Lehončáková
  5. Rímskokatolícky zbor Magnificat Trebišov dirigentka: Františka Ďuristová

S blížiacim sa Veľkým jubileom  - 1150. výročím príchodu vierozvestov Cyrila a Metoda na  naše územie sme oživili podujatie živými ikonami - Cyrilom, Metodom a Gorazdom.