Fotogaléria - XX. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb v Trebišove

Hlavným poslaním Gorazdovho ekumenického festivalu sakrálnych skladieb je inovatívne priblíženie kresťanských dejín, šírenie konfesionálnej tolerancie a ekumenizmu.

Vyvrcholením Jubilejného  XX. Gorazdovho festivalu sakrálnych skladieb bol Festival sakrálnych skladieb, ktorý sa uskutočnil 25. mája 2014 o 15.00 hod v Galérii kaštieľa v Trebišove. Slávnostný program sa začal Recitálom Barbory Ďubekovej za akordeónového sprievodu Juraja Liberu.

V prehliadke cirkevných zborov spevácke umenie prezentovalo 5 umeleckých telies.

1. Reformovaný spevácky zbor SOLI DEO GLORIA Michalovce, dirigentka:Veronika Savková

2. Miešaný gréckokatolícky chrámový zbor Megalinarion Spišská Nová Ves, dirigentka:  Mgr. Eva Mišenčíková  Dis.art

3. Rímskokatolícky spevácky zbor Lumen Vranov n/Topľou, dirigrentka: Mgr. Marta Tokarčíková

4. Metropolitný vzdelávací chór pravoslávnej cirkvi na Slovensku  Prešov, dirigentka : Mgr. Nadežda Sičáková

5. Rímskokatolícky zbor Magnificat Trebišov, dirigentka: Františka Ďuristová

Návštevníci festivalu si vo výstavnom priestore EMELET na poschodí trebišovského kaštieľa pozreli výstavu  „Svätorečenie Jána Pavla II“. V expozícii Ľudová drevorezba a plastika Zemplína  obdivovali sakrálnu tvorbu regionálneho drevorezbára Jozefa Porchinčáka z Nového Ruskova.

Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb sa konal v rámci XXV.  svätogorazdovských dní a Dekády svätého Gorazda 2005 – 2015 na Slovensku, nad ktorým prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.