Koncert Istvána Spišáka - Talentu Novej Európy 2014

27. júna 2014 sa v priestoroch Emeletu trebišovského kaštieľa konala vernisáž výstavy „Matej Korvín a jeho doba“ z Múzea Mihály Munkácsyho z Békéscaby.

Vernisáž výstavy obohatil koncert Istvána Spišáka z Ladmoviec – Talentu Novej Európy 2014. Nádejný  umelec je študentom Hudobnej akadémie Ferenca Liszta v Budapešti, kde študuje hru na klarinete. V Andrássyho kaštieli ho na klavíri sprevádzal spolužiak Peter Bálint z Rožňavy a v Trebišove sa predstavil po druhykrát.

István Spišák je nositeľom prestížneho titulu Stredoeurópskej nadácie – Talentu Novej Europy 2014, ktoré získal už po tretíkrát. Často vystupuje na koncertoch i festivaloch doma aj v zahraničí.

Na koncerte odzneli skladby autorov: Kovácsa Bélu, Isaaca Albénzyho, Giuseppe Verdiho a P. I. Čajkovského.