Svetový deň boja proti AIDS (1. december) – výzva

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove,
kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja,
Slovenský Červený kríž, Územný spolok Trebišov
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišove

Vás pozývajú pri príležitosti

Svetového dňa boja proti AIDS

na Sviečkový pochod mestom,

ktorý sa uskutoční 2. decembra 2013 o 13.00 hod. v Trebišove

Svetový deň boja proti AIDS (2. december) - výzva

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, Územný spolok Slovenského Červeného kríža, pobočka Trebišov a Úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišove  organizuje 2. decembra 2013 Sviečkový pochod študentov stredných škôl pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS.

Medzinárodný  deň  boja  proti  AIDS   (World  AIDS Day)   bol  vyhlásený  v  roku  1988 na svetovom summite ministrov zdravotníctva o programoch prevencie AIDS. Odvtedy sa stal jedným z najúspešnejších kampaní, zvyšujúcich povedomie o tomto globálnom zdravotnom probléme, kedy si ľudia na celom svete, vrátane Slovenska, pripomínajú nebezpečenstvo prenosu HIV/AIDS a možnosti prevencie.

Organizátori tejto kampane realizujú už od začiatku novembra cyklus prednášok a besied  pre študentov stredných škôl v Trebišove,  ako predprípravu  na pochod, s cieľom zvýšiť informovanosť študentov o problematike  AIDS a poukázať na  možnosti prevencie pred týmto ochorením.

Všetci tí, ktorým táto problematika nie ľahostajná, môžu vyjadriť svoju podporu zapojením sa do tejto kampane prostredníctvom pochodu mestom. Tým nepochybne prispejete k naplneniu jej cieľa - vyzdvihnúť potrebu boja s HIV/AIDS a upozorniť verejnosť, že problematika HIV/AIDS sa netýka len jednotlivca, ale celej spoločnosti. Cieľom je aj snaha odstrániť diskrimináciu, strach a odsudzovanie ľudí žijúcich s týmto zákerným ochorením.

Každému účastníkovi pochodu študenti pripnú červenú stužku  -  medzinárodný   symbol boja proti HIV/AIDS, vyjadrujúci spolupatričnosť s ľuďmi žijúcimi s touto chorobou .

Sviečkový pochod mestom 2. decembra 2013 o 13.00 hod.: zraz účastníkov v parku pred budovou SOŠ, Komenského 12, v Trebišove.

Koordinátor akcie: p. Libuša Babuľáková, PhDr. Darina Šotová, MaKCjZ v Trebišove
tel./fax: SČK ÚS TV 056/6722495, MaKCjZ TV - 056/6725620 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.