Predaj kníh, publikácí a propagačného materiálu

Predaj kníh

K cenám zarátavame aj poštovné, ktoré je individuálne podľa váhy zásielky a miesta doručenia. Poštovné s každou zákazkou samostatne.

Objednávky prijímame

• telefonicky na čísle: +421 56 672 2234

Spôsob úhrady predaja: dobierka

Tradičné odievanie v tokajskej oblasti – Júlia Marcinová - Knapcová

tradicne odievanie v tokajskej oblasti

Zaujíma Vás ...

• vývoj ľudového odevu na Zemplíne?
  • aká diferenciácia v odievaní vládla medzi jednotlivými vrstvami obyvateľstva?
  • akú funkciu spĺňali kroje kedysi?
  • ako významne sa líšila výzdoba, strih, či výšivka na krojoch v zemplínskych obciach?
  • ktoré typické prvky obsahoval mužský a ženský krojovaný odev?

Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky Vám poskytne samotná „Poklona zemplínskej kráse", ktorú sprostredkúva knižný dokument z dielne skúsenej etnologičky Júlie Marcinovej.

Cena publikácie je 8,00 EUR.

Z dejín a súčasnosti tokajského vinohradníctva a vinárstva – Juraj Žadanský

z dejin a sucasnosti

Na základe dlhoročného výskumu sú v knihe publikované dejiny tokajského vinohradníctva a vinárstva, technológia pestovania tokajských odrôd viniča v historickom kontexte, historické medzníky a povesti o tokajskom víne.

Vydalo: Vlastivedné múzeum v Trebišove v roku 2009

Cena publikácie je 15,00 EUR.

Predaj propagačného materiálu

Vo vstupnom vestibule – vstupnej dvorane do kaštieľa ponúkame na predaj:

turistické známky, pohľadnice, šálky, magnetky, dáždniky s logom, podložky pod myš, kľúčenky, zástery, vonné sviečky, perá a ceruzky, farbičky, detské pokladničky, jojo, hlavolamy, puzzle, záložky, diáre