Cukor - cukrík - cukríček

cukor

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa)
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva na výstavu Zlatice Rozákovej „Cukor - cukrík - cukríček", ktoré sa uskutoční dňa 12.mája 2015 o 17:30 hod. v Expozícii ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína.

Táto jedinečná zbierka hygienicky baleného cukru má dlhú históriu. Jej základy položila p. Rozáková pri jednej zo služobných ciest do Bratislavy v roku 1996. Tam si zašla s kolegami na kávu. Pri pohľade na pekný cukor s reklamným logom motorestu jednoducho neodolala a keďže si kávu nesladí, tento cukríček putoval do jej kabelky. Pri ďalších jej cestách, dovolenkách, potulkách svetom pribúdali nové a nové hygienicky balené vrecúška cukru do zbierky, ktorá sa rozširovala až narástla k počtu 2 395 kusov z 33 krajín sveta napr. Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko, Taliansko, Chorvátsko, Anglicko, Turecko či Tunisko. Pribudol aj cukor z krajín, kde nikdy nebola napr. Japonsko, Austrália, Thajsko, Malaysia, Egypt, Izrael, Maurícius, USA, Kuba, Havai, ba aj Švajčiarsko, Írsko, Portugalsko, Slovinsko......

Výstava potrvá do 31. júla 2015. Srdečne Vás všetkých pozývame.

Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kontakt: