Fotogaléria - XXI. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb Trebišov

XXI. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb v gréckokatolíckom chráme v Trebišove

Aj XXI. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb prispel k šíreniu náboženskej tolerancie a ekumenizmu. Tradičný festival je prehliadkou pestrých umeleckých, duchovných a edukačných aktivít, ktoré nesú meno prvého po mene známeho svätca svätého Gorazda.

XXI. ročník festivalu sa začal v piatok 5. júna 2015 výstavou Sväté Trojhviezdie – Cyril, Gorazd, Metod na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa v Trebišove. Program pokračoval seminárom pre študentov a ukončil sa v podvečer v sečovskom chráme – odborným výkladom, duchovným spevom a svätou bohoslužbou.

V gréckokatolíckom Chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove 7. júna 2015 o 15.00 hod festival vyvrcholil. Začal sa recitálom nádejného operného speváka , víťaza súťaže Československo má talent, Miroslava Sýkoru zo Stredy nad/ Bodrogom.

V prehliadke cirkevných zborov sa predstavili 3 umelecké telesá:

1. Gréckokatolícky zbor sv. archanjela Michala Trebišov
dirigent : Mgr. Dominik Rebják

2. Rímskokatolícky zbor sv. Faustíny Košice – Geča, farnosť Valaliky
dirigentka: Mária Arkaiová DiS.art

3. Gréckokatolícky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa Prešov
dirigentka: Valéria Hricovová

Podujatie moderovala Renáta Vaníková.

Festival sa konal v rámci XXVI. Svätogorazdovských dní a Dekády svätého Gorazda 2005 – 2015 na Slovensku, nad ktorým prevzal záštitu exprezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.