Zhodnotenie podujatia - Múzeum deťom - šlabikár remesiel

25.6.2015 v priestore muzeálneho dvora v Trebišove pripravilo Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v Trebišove program pod názvom Šlabikár remesiel.

Ako žili naši predkovia

Program bol určený pre deti, vyskúšať si niektoré remesla: mútenie masla, tkanie pokrovcov, pradenie na kolovrátku, ručné pletenie lana, mlátenia obilia, mletie zrna, pranie a ďalšie. Pochutnali si aj na jedlách, ktoré im pripravili FSk Klečenovčanka a FSk Čečovčanka.

V priestore muzeálneho dvora sa deti mohli kochať výstavou poľnohospodárskych strojov, stabilných motorov a stredovekých žarnovov.

Skutočný zážitok im poskytla jazda na historickom traktore s vlečkou.

Areál ožil poľnohospodárskymi činnosťami, dávnymi tradíciami, či remeselníckymi majstrami, ktorí dodnes uchovávajú zvyklosti a spôsoby výroby z čias našich predkov. Mestské hospodárske stredisko Trebišov pre deti pripravili detskú farmu.