Fotogaléria - Noc múzeí 2011

noc muzei_2011-03

Noc múzeí

Piatok trinásteho ...

(Vlastivedné múzeum v Trebišove  - tlačová správa) Dňa 13.5.2011 sa vo Vlastivednom múzeu v Trebišove  uskutočnilo pre všetkých milovníkov tajomstiev a prekvapení podujatie „Noc múzeí“.

Účastníci podujatia boli svedkami ožitia duchov kaštieľov vekov dávno minulých v spievode nočnej hudby. Vzkriesením  tradičného prania a žehlenia našich starých materí sa pripomenula už dávno zabudnutá, ale aj v súčasnosti a do budúcnosti veľmi  dôležitá činnosť, ktorej história siaha do veľmi dávnych dôb. Tajomná noc bola sprevádzaná pozorovaním oblohy a hviezd  za účasti pracovníkov Regionálneho osvetového stediska v Trebišove z úseku astronómie.

Každý rok prináša toto podujatie  nový rozmer nepoznaného a ponúka svojim návštevníkom nevšedné zážitky, úzko späté s históriou a tradíciami regiónu.

Partnerom organizátora bolo Občianske združenie Priatelia múzy, ktoré sa už niekoľko rokov venuje literárne nadanej mládeži a voľnočasovým aktivitám detí a mládeže dovtedy združeným v občianskom združení Natalis Prometheus.

Foto: Stanislav Štefan, Michal Bodnár