Klub astronómov 2015/2016

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
útvar astronómie, Trebišov

Klub astronómov

Hlavným poslaním klubu je získavať a združovať záujemcov o astronómiu, kozmonautiku a ďalšie príbuzné prírodné a technické vedy. Poskytovať informácie a ďalšie vzdelávanie v týchto odboroch. Záujemcov podľa možností, ich záujmu a schopností zapájať do aktívnej praktickej a teoretickej činnosti. V rámci svojej pôsobnosti možno v klube poskytovať metodickú i poradenskú pomoc.

Aj v školskom roku 2015/2016 otvárame tradičný Klub astronómov

Na stretnutiach Klubu astronómov Vás zavedieme do tajov a hlbín vesmíru a to formou:

• pozorovaní nočnej oblohy, videobesied, prednášok, astronomických programov na počítači,
  • súťaží na astronomickú tému, zrazov mladých astronómov v rámci celého Slovenska, pozorovania maxima meteorického roja Perzeidy atď...

Členstvo v klube je bezplatné.

Prvé stretnutie sa uskutoční v piatok 25.9.2015 o 18.30 hod, v Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove

Prihlásiť sa však môžeš aj počas školského roka

Prihlásiť sa môžete osobne v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove – útvare astronómie, (areál nemocnice, bývalá geriatria, vchod od gymnázia), alebo na t.č. 672 5620, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

klub astronomov 2015