Deň Andrássyovcov v kláštore pavlínov

Netradične v koncertnej sále Základnej umeleckej školy, Mariánske námestie v Trebišove sa 22. septembra 2015 o 17.00 hod uskutočnil X. ročník podujatia Deň Andrássyovcov.

V bývalom kláštore pavlínov odznela spomienka na taliansku vetvu Andrássyovcov pri 500. výročí blahorečenia dominikánky Osanny Andreasi z Mantovy. Uvedenú tému prezentovala historička z Múzea Betliar p. Silvia Lorinčíková.

V programovom bloku “Dobová hudba a spev na andrássyovskom dvore“ sa predstavil Komorný súbor MUSICI CASSOVIENSIS z Košíc /hudobníci Štátnej filharmónie Košice/. Súbor kvôli autenticite používa mnoho historických nástrojov. Repertoár tvorila hudba inštrumentálna, prevažne z obdobia renesancie a baroka, ale aj modernejšie kompozície v starom štýle.

Organizátormi podujatia boli Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a Základná umelecká škola, Mariánske námestie v Trebišove.

Podujatie sa konalo v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva a Tokajského vinobrania Čerhov 2015 a za finančnej pomoci Ministerstva kultúry SR.

FOTOGALÉRIA