Kračun na valaľe - fotogaléria

Kračun na valaľe vo Veľkých Ozorovciach

„Viflejemi novina..."

Kračun na valaľe - pod týmto názvom sa konalo vianočné podujatie 13. decembra 2015 v kultúrnom dome vo Veľkých Ozorovciach.

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, a obec Veľké Ozorovce pripravili v predvianočnom zhone podujatie na oživenie a uchovanie tradície dobových Vianoc a spomienku na mladosť.

Vianočné zvyky, koledy a vinše predviedli folklórne skupiny z okresu: Slivníčan zo Slivníka, Brezina z Breziny, Komanička z Nového Ruskova, Doľinka z Veľkých Ozoroviec a betlehemci z folklórnej skupiny Dubiny z Dargova.

Slávnostnú atmosféru Vianoc doplnila prezentácia perníkov Evy Sojčákovej z Trebišova a vianočných ozdôb z vosku Anny Palovčíkovej z Dvorianok.