Pozvánka na vzdelávací seminár k detskému a umeleckému prednesu

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove v snahe skvalitniť prácu s recitátorom a udržať kvalitatívnu úroveň recitátorov, Vás pozýva na vzdelávací seminár Tvorivosť a vývinový aspekt v príprave umeleckého prednesu detí a mládeže.

Seminár je určený pre pedagógov a ďalších záujemcov, ktorí sa venujú detským recitátorom a umeleckému prednesu na ZŠ a SŠ v okrese Trebišov. Vzdelávacie podujatie sa uskutoční dňa 9. februára 2016 v priestoroch Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove.

• 8,30 - 9,00 Prezentácia (záujemcovia zo ZŠ v okrese)
  • 9,00 – 12,00 Tvorivosť a vývinový aspekt v príprave umeleckého prednesu detí.
  • 12,30 – 13.00 Prezentácia (záujemcovia zo SŠ v okrese)
  • 13,00 – 16,00 Tvorivosť a vývinový aspekt v príprave umeleckého prednesu mládeže.

Lektorkou vzdelávacieho seminára je Mgr. Soňa Pariláková, PhD.

V roku 1997 absolvovala na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove štúdium v odbore slovenský jazyk a literatúra – estetika. Od roku 2000 vyučuje na Inštitúte slovakistických, mediálnych a knižničných štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Venuje sa umeleckému prednesu ako aktívna recitátorka, ako členka porôt miestnych i celoštátnych recitačných prehliadok i prostredníctvom recenznej a teoretickej reflexie tohto druhu umenia. Je laureátkou Hviezdoslavovho Kubína a česko-slovenského Moravského festivalu poézie vo Valašskom Meziřičí. Odborne sa venuje teórii literatúry s dôrazom na poéziu, ale skúma a prednáša i teóriu prednesu.

Účastnícky poplatok je 3,- eura, ktorý uhradíte pri prezentácii.

Prosíme Vás, aby ste nám v prípade svojho záujmu zaslali obratom záväznú prihlášku na seminár, najneskôr do 1. februára 2016.

Cestovné náklady súvisiace s účasťou na školení hradí príslušná škola.

Vybavuje: Ľ. Tkáčová
Tel: 056/ 672 5620 Fax: 056/ 672 2783