Mária Majerčíková - Farebný svet

• Kde: malá výstavná sieň trebišovského múzea
  • Kedy: 08.10.2011 - 20.11.2011

majercikova_2011-37

Mária Majerčíková sa narodila 13.5.1963 v Prešove. Vzťah k maľovaniu bol u nej už  od nepamäti. Prvotné svetielko v maľovaní v nej  zapálil jej otec a už ďalšie základy techník a vnímanie farieb v nej prehĺbila ĽŠU. Po ukončení štúdia na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, odbor Grafika u prof. A. Bugána v roku 1981, začala pracovať v Potravinárskom kombináte Trebišov ako návrhárka obalov. Jednalo sa predovšetkým o návrh obalov cukríkov, dezertov, čokolád – celoročné či sezónne návrhy. Táto práca bola veľmi zaujímavá, keďže bolo potrebné stmeliť výtvarnú časť s technickým prevedením výrobku. Výrobky, ktoré sa Vám dostali v tej dobe do rúk , boli zabelené do obalov, ktoré navrhla sama autorka. Od roku 1995 sa spolu so svojím manželom venuje podnikateľskej činnosti a výtvarná tvorba vypĺňa značnú časť jej voľného času.  Vo svojej tvorbe využíva rôzne materiály ako sklo, textil, drevo, plátno. Maľuje realistické motívy, ktoré sa prelínajú s abstrakciou.

Veľká časť tvorby pani Majerčíkovej sa nachádza v súkromných zbierkach priateľov, známych, či príbuzných.

Táto výstava  je  prierezom  autorkinej  tvorby.

Želáme Vám príjemný zážitok.