Fotogaléria - XXII. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb Trebišov

XXII. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb prispel k šíreniu náboženskej tolerancie a ekumenizmu. Hlavným  poslaním bolo poznávanie našich národných, kultúrnych a kresťanských prvopočiatkov a pestovanie národného historizmu a kresťanského povedomia Slovákov.

XXII. ročník festivalu sa začal  piatok 3. júna 2016 výstavou Sväté Trojhviezdie- Cyril, Gorazd, Metod a seminárom na Cirkevnej strednej odbornej škole sv. Jozafáta v Trebišove. V sečovskom kostole pokračoval program duchovno-umeleckým programom.

V Múzeu – vo vynovenom kaštieli Andrássyovcov vyvrcholil program v nedeľu 5.júna 2016 prehliadkou cirkevných speváckych zborov.

V úvode sa predstavila sólová speváčka opier, operiet a muzikálov Ágnes Hornyák z Košíc.

V prehliadke cirkevných zborov účinkovali 3 cirkevné spevácke zbory pod vedením zbormajstrov:

1. Chrámový spevácky zbor sv. Vavrinca Sobrance dirigentka: Antónia Miháliková
  1. Zbor sv. Jozefa pri Bazilike Zoslania sv. Ducha a kláštore redemptoristov Michalovce dirigentka: MUDr. Mária Gofúsová
  1. Ekumenický celoslovenský zbor Con moto Slovakia Prešov dirigent: Jiří Slovík

Festival moderovala Mgr. Renáta Vaníková.

XXII. Gorazdov festival sa konal v rámci XXVII. Svätogorazdovských dní a Dekády sv. Gorazda na Slovensku 2016 – 2025, nad ktorými ôsmykrát prevzal záštitu exprezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia.