LenART Quarter: "Pocta Josephovi Haydnovi"

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a LaMus agency s.r.o. pripravujú na nedeľu 11.9.2016 so začiatkom o 15.00 h koncert s názvom LenART Quarter nielen pre Košice "Pocta Josephovi Haydnovi".

V hudobnom programe vystúpi v kaštieli sláčikové kvarteto a Juraj Zetyák so svojím umeleckým prednesom.

LenART Quartet je profesionálne sláčikové kvarteto so sídlom v Košiciach. Od svojho vzniku v roku 2011 účinkovalo na množstve úspešných koncertov a prezentovalo sa na významných slovenských hudobných festivaloch. V sezóne 2013/2014 a 2014/2015 dostalo toto komorné teleso možnosť realizovať vlastný koncertný cyklus v kaštieli v Košiciach – Krásnej.

Repertoár telesa zahŕňa kompozície skladateľov rôznych štýlových období. V ich podaní znejú diela J.S. Bacha, J. Haydna, W.A.Mozarta, A.Dvořáka, P.I.Čajkovského, A.P. Borodina, E. Suchoňa, I.Zeljenku, J.L.Bellu a ďalších.

Členmi kvarteta sú

• Barbora Lenártová – husle,
  • Róbert Lenárt – husle,
  • Peter Olejár – viola,
  • Zuzana Ďurčeková – violončelo.

Vstup: voľný

lenartquartet pozvanka