Vesmír a slnečná sústava Sečovce 2016

Pri príležitosti Dňa zimného slnovratu sme pripravili v spolupráci s Centrom voľného času v Sečovciach astronomickú vedomostnú súťaž „Vesmír a slnečná sústava".

Súťaž sa konala 29. novembra 2016 v priestoroch Centra voľného času v Sečovciach. Napriek tomu, že zimný slnovrat bude až okolo Vianoc, podujatie sa uskutočnilo už teraz, lebo podobnú súťaž sme pripravili aj pre žiakov v Trebišove. Tohto roku zimný slnovrat nastane 21. decembra, keď presne o 11:45 hod. vstúpi Slnko do súhvezdia Kozorožec, čím sa začína astronomická zima.

Súťaž je určená pre žiakov 4. ročníkov základných škôl, kde súťažia dvojčlenné družstvá. V Sečovciach sa zúčastnili všetky tri základné školy, ktoré vyslali po dve súťažné družstvá.

Výsledky VaSS Sečovce

1. miesto: