Vytvorte s nami Múzejníčka

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove vyhlasuje tvorivú súťaž o najlepší nápad na vytvorenie postavičky Múzejníčka, ktorý sa stane aj maskotom múzea.

Výzva o spoluprácu je určená žiakom 2. – 5. ročníka základných škôl, ale uvítame nápady od všetkých detí, ktoré majú chuť sa do súťaže zapojiť, sú tvorivé a majú radi históriu a svoje múzeum.

Inšpiráciou pre vytvorenie charakteristickej postavičky je Andrássyovská história, samotný kaštieľ, jazdiareň s expozíciou poľovníctva a ochrany zveri, expozícia vinohradníctva, tradičných ľudových remesiel, /povrazníctvo, kolesárstvo, kováčstvo/, ľudového odievania, parné oracie súpravy a traktory a mnoho iného, čo sa spája s predstavou trebišovského múzea.

Bude múzejníček gróf? Alebo vinár? Zajačik, lýška, či nebodaj nejaká ďalšia vymyslená postavička?

Už sa tešíme na tvorivosť a nápady detí.

Múzejníček bude našich detských návštevníkov sprevádzať expozíciami, ako maskot, a jeho obrázková podoba sa objaví na všetkých plagátoch podujatí, ktoré budú určené pre deti.

Na všetkých, ktorí sa zapoja čaká sladká odmena. Tri najlepšie návrhy budú ocenené vecnými cenami.

Termín trvania súťaže je do 31.3.2017.

Svoje nápady môžete doručiť poštou alebo osobne na adresu múzea v Trebišove.

muzejnicek