IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby

slavnostisvetla1Srdečne Vás pozývame na IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby 24. novembra 2011 o 15,00 hod.

IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby

„IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby“
(Vlastivedné múzeum v Trebišove – tlačová správa) Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby“, ktoré sa uskutoční  dňa 24. novembra 2011 o 15,00 hod. vo  veľkej výstavnej sieni trebišovského kaštieľa. Výstava potrvá do       24. Januára 2012.
Uctievanie ikon prijalo kresťanstvo od starších náboženstiev /Grécko, Perzia/ a upevnilo sa v 4. storočí, keď sa po prijatí Milánskeho ediktu rímskymi cisármi Konštatntínom a Licíniusom v roku 313 n. l. stalo oficiálnym náboženstvom rímskeho impéria. Kresťanskú ikonografiu v začiatkoch ovplyvnili zobrazovania starogréckych a iránskych bohov.
Vaše Vlastivedné múzeum
Kontakt: Vlastivedné múzeum
Tel. : 056/6722234
web: www.muzeumtv.sk

(Vlastivedné múzeum v Trebišove – tlačová správa) Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „IV. Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby“, ktoré sa uskutoční  dňa 24. novembra 2011 o 15,00 hod. vo  veľkej výstavnej sieni trebišovského kaštieľa. Výstava potrvá do 24. januára 2012
Prostredníctvom ikon kresťania nadväzujú kontakt so svätými a vzdávajú úctu ich predobrazom. Katolícke obrazy Čenstochovská Matka Božia v Poľsku, sochy Márie Lurdskej vo Francúzsku, Šaštínskej Panny Márie na Slovensku a iné pociťujeme ako schopné vyslyšať nás, cítiť náš bôľ i žiaľ, ochrániť nás od chorôb a ostatného zla.IV. ročníka Bienále ikonopisectva a sakrálnej tvorby sa svojimi dielami zúčastnia ikonopisci nielen zo Slovenska, ale i z Ukrajiny a Poľska. Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše Vlastivedné múzeum

Kontakt:   Vlastivedné múzeum