Čas radosti, veselosti - výstava betlehemov

Čas radosti, veselosti - výstava betlehemovPozývame Vás na vernisáž výstavy „Čas radosti, veselosti" -  9. DECEMBRA 2011 o 18.00 hod. Čas radosti, veselosti - výstava betlehemov

Pozývame širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Čas radosti, veselosti", ktorá sa uskutoční dňa 9. decembra 2011 o 18,00 hod. vo veľkej výstavnej sieni trebišovského kaštieľa.

Výstava prezentuje betlehemy a vianočné obchôdzkové rekvizity z bohatého národopisného fondu múzea s akcentom na ľudovú vianočnú obyčajovú tradíciu na Slovensku. Výstavné exponáty tvorí rôznorodý materiál z 18. – 20. storočia. Exponáty sú komponované do pôsobivých betlehemských scén v rôznych variantoch s použitím drevených, papierových, plechových, textilných betlehemov a figúrok pochádzajúce z východného Slovenska ale aj iných slovenských regiónov. Vystavené sú i ukážky papierových maľovaných salašov, typických pre banícke prostredie stredného Slovenska. Celkovú atmosféru výstavy doplnia aj rekvizity betlehemcov – jasličkárov a interiér ľudovej izby „vo vianočnom šate".

Autorkou výstavy je PhDr. Klaudia Buganová z Východoslovenského múzea v Košiciach.

Výstava potrvá do 19. februára 2012. Srdečne Vás všetkých pozývame.