10 tka

pozvankatuk

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy 10tka, ktorá sa uskutoční 19. januára 2012  o 17:00 hod. vo veľkej výstavnej sieni trebišovského kaštieľa

pozvankatuk

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozývajú milovníkov výtvarného umenia a širokú verejnosť na vernisáž výstavy členov Trebišovského umeleckého klubu 10 tka“, ktorá sa uskutoční dňa 19. 1. 2012 o 17:00 hod. v priestoroch veľkej výstavnej siene trebišovského kaštieľa.

Trebišovský umelecký klub založil 21.6.2002 Ľudovít Visokay pri okresných novinách Slovo Zemplína pod názvom Umelecký klub Slovo Zemplína, aby plnil úlohu poetickej tvorby pod názvom Literárny Trebišov. Po tejto aktivite záujem verejnosti značne stúpla a činnosť klubu bola rozšírená o sekcie výtvarného umenia, publicistiky a dokumentaristiky a hovoreného slova. Za desaťročie klubu možno konštatovať, že túžby a sny jednotlivých členov sa napĺňajú, o čom svedčí aj prvá veľká prezentácia výtvarných tvorcov vo veľkej výstavnej sieni Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove. Členovia klubu sa svojou tvorbou pravidelne prezentujú aj na medzinárodných výstavách.

Na premiérovej výstave 10 tka sa prezentujú svojou tvorbou Mgr. art. Milan Juhas, Mgr. Beáta Bieleschová, Mgr. Renáta Fialová, Mgr. Alena Kovalíková, Etela Krištofová, Soňa Košarová, Mária Majerčíková, Mgr. Marek Záhorský, Ladislav Boháč, Vojtech Široký, Ľubomír Ondovčík, Ing. Lucia Košarová, Milan Juhas st., Jakub Juhas, Martin Krištof, Ružena Pavlíková a Mário Krajčovič . Veríme, že touto výstavou nadchneme všetkých milovníkov výtvarného umenia a predstavíme tvorbu našich rodákov aj tým, ktorí ju ešte nepoznajú. Výstava potrvá do 16. 2. 2012.

Srdečne Vás všetkých pozývame.

Vaše

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove