Dr. Dóbus György - Môj rodný dom

pozvankadg

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Dr. Dóbus György - Môj rodný dom, ktorá sa uskutoční 26. januára 2012 o 17:00 hod. v malej  výstavnej sieni trebišovského kaštieľa

pozvankadg

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozývajú milovníkov výtvarného umenia a širokú verejnosť na vernisáž výstavy Dr. Dóbus György - Môj rodný dom Trebišov“, ktorá sa uskutoční dňa 26. 1. 2012 o 17:00 hod. v priestoroch malej výstavnej siene trebišovského kaštieľa.

Dr. Dóbus György sa narodil 22. augusta 1968 v Trebišove, v kaštieli grófa Júliusa Andrášiho. Jeho druhé meno Alexander mu dali jeho rodičia po Alexandrovi Dubčekovi, ako náznak rešpektu k demokracii. V roku 1991 získal doktorský titul na univerzite v Ľvove na Ukrajine, kde po ukončení štúdia určitú dobu pracoval na chirurgickej klinike. Od roku 1993 pracuje ako chirurg v Maďarsku. V súčasnosti pracuje v nemocnici Satu – Bereg. Svoj voľný čas venuje okrem svojich troch detí aj maľovaniu. Mal niekoľko samostatných výstav v Maďarsku a jeho práce je možné vidieť i  v niekoľkých európskych krajinách v súkromných galériách a múzeách a  v  súkromných vlastníctvach v Amerike. V roku 2012 plánuje autor ďalšie samostatné výstavy okrem Slovenska aj v Čechách, Rumunsku, na Ukrajine, v Nemecku a Maďarsku. Jeho tvorbu môžete vzhliadnuť i na internete na webovej stránke:

Výstavu tohto pôvodom slovenského maliara si budú môcť návštevníci pozrieť v trebišovskom múzeu do 26. februára 2012. Veríme, že touto výstavou,  získajú návštevníci umelecký zážitok.

Srdečne Vás všetkých pozývame.

Vaše

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove