Zhodnotenie vernisáže výstavy Foťáky 2017

Dňa 19. októbra 2017 sa v kaštieli uskutočnila vernisáž k výstave Foťáky.

Autor výstavy Jozef Danko sa tomuto svojmu zberateľskému koníčku venuje už viac ako desať rokov. Prvotným impulzom k tomuto zaujímavému koníčku bolo objavenie sa digitálnych fotoaparátov na trhu. Tu vznikla myšlienka zachovania klasických „foťákov", už aj pre súčasnú generáciu mladých ľudí, ktorí poznajú vo väčšej miere už len digitálne fotoaparáty.

Na výstave si môžete pozrieť nielen rôzne historické fotoaparáty, ale aj príslušenstvo, literatúru a fotografie.

Srdcovkou autora výstavy je fotoaparát KODAK z roku 1898, ktorý je plne funkčný a na výstave nájdete aj fotografie, ktoré sú vyhotovené týmto fotoaparátom.

Túto jedinečnú výstavu si môžete pozrieť v priestoroch múzea do konca februára 2018.