Vitajte vo svete retro techniky!

Dňa 16. novembra 2017 bola v múzeu otvorená výstava pod názvom Vitajte vo svete retro techniky!.

Výstavu v spolupráci s Múzeum a Kultúrnym centrum južného Zemplína pripravila Stredná odborná škola v Sečovciach. Táto škola v tomto roku oslávila svoje 35.narodeniny. Na škole sa vystriedali už mnohé odbory a jedným z novších odborov je aj odbor Mechanik počítačových sietí. Práve študenti tohto odboru, za pomoci učiteľov a majstrov odborného výcviku, vytvorili túto u nás prezentovanú retro výstavu. Celý projekt v sebe zahŕňal zbieranie starej techniky, hľadanie popisov i prípravu propagačného materiálu.

Súčasťou vernisáže bola aj scénka, ktorá bola ukážkou vyučovacej hodiny v škole spred niekoľkých rokov.

Na výstave sa môžu návštevníci veľa dozvedieť o histórii počítačov, môžu si zaspomínať, porovnať pokrok vo svete techniky alebo vyskúšať hernú konzolu z prelomu 80tych a 90tych rokov minulého storočia.

Jeden z cieľov tejto výstavy je poskytnúť priestor na netradičnú formu vyučovacích hodín aj pre iné školy. Môžu sa tu odučiť hodiny informatiky, dejepisu, fyziky, matematiky či iných predmetov.

Túto výstavu si môžu návštevníci pozrieť v priestoroch trebišovského kaštieľa do 28. februára 2018.

plagat svet retrotechniky

FOTO Z VÝSTAVY