Zhodnotenie podujatia - Veľkonočný koncert 2015

V nedeľu 12. apríla 2015 sa v popoludňajších hodinách v priestoroch Expozície ľudovej plastiky a drevorezby v Trebišove uskutočnil Veľkonočný koncert gréckokatolíckeho chrámového Zboru sv. Bazila Veľkého zo Stanče-Úpora.

Veľkonočné piesne, ktorými skrášľovali a obohacovali aj veľkonočné sviatky zazneli aj v staroslovienčine - Christos Voskrese, Jelice vo Christa, Bohorodice Divo, Tilo christove...

Zbor sa začal formovať v jeseni roku 2007 pod vedením zbormajsterky a kantorky Mgr. Marcely Zorvanovej, ktorá vedie spevákov dodnes.

Obohacuje a skrášľuje sväté liturgie počas vianočných , veľkonočných sviatkov, počas chrámových sviatkov Najsvätejšej Trojice v Úpore a svätého archanjela Michala v Stanči.

FOTOGALÉRIA