Fotogaléria - XXI. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb Sečovce

XXI. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb v sečovskom chráme

V rámci XXVI. Svätogorazdovských dní a Dekády svätého Gorazda 2005 – 2015 na Slovensku, nad ktorým siedmykrát prevzal záštitu exprezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič sa 5. júna 2015 svätogorazdovské slávnosti uskutočnili aj v gréckokatolíckom chráme sv. Cyrila a Metoda v Sečovciach.

Životné medzníky nášho prvého arcibiskupa svätého Metoda, spolupatróna Európy predniesol PaedDr. Miroslav Holečko, predseda Spoločnosti svätého Gorazda.

V duchovno-umeleckom programe sa predstavili 2 cirkevné zbory z okresu Trebišov – greckokatolícky mládežnícky zbor Juričatá z Novosadu a gréckokatolícky mládežnícky zbor zo Zemplínskej Teplice.

Svätú liturgiu slúžili s dekanom sečovskej farnosti o. Miroslavom Pohárom aj farári o. Stanislav Činčár z farnosti Novosad a o. Juraj Tomáš z farnosti Zemplínska Teplica.