Fotogaléria - Piesňou vzdávaj chválu 2016

Piesňou vzdávaj chválu – pod týmto názvom sa uskutočnila 15. mája 2016 prehliadka detských a mládežníckych cirkevných speváckych zborov.

V dôstojných priestoroch obnoveného kaštieľa v Trebišove sa ozýval spev detí. Duchovným spevom nás potešil detský zbor Cherubín, ktorý pôsobí na ZŠ Komenského 2 a pri gréckokatolíckej farnosti v Trebišove pod vedením sr. Gabriely.

Spevácky zbor Juričatá z gréckokatolíckej farnosti Novosad sa v Andrássyho sieni prezentoval náboženskými pesničkami pod vedením o. Činčára.

Spevácky zbor Angelino, ktorý pôsobí na Cirkevnej základnej škole sv. Juraja v Trebišove, využíval pri spievaní aj hudobné nástroje. Pôsobí pod vedením Mgr. Miriam Chylovej.

Cirkevné zbory skrášľujú liturgie, sobáše a iné sviatky. Na prehliadke mali možnosť vzájomne sa počuť, konfrontovať a inšpirovať.